УКРал - в тюрьму!

Главная » 2012 » Октябрь » 8 » Продати свій голос готові понад 11% виборців
17:03
Продати свій голос готові понад 11% виборців

Не збираються продавати свій голос 83% виборців, але 11,5% готові продати свій голос на виборах до парламенту.

Про це свідчить загальнонаціональне дослідження, проведене Фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) із 18 вересня до 4 жовтня.

Ще в квітні незгодних продати свій голос було менше - 73%.

 

Тепер 1,5% готові продати свій голос за будь-яку суму, 5,2% – якщо сума влаштовуватиме, 4,6% – якщо заплатить той кандидат чи партія, за яку у будь-якому разі збиралися голосувати.

Ті, хто виявився готовим продати свій голос за гроші, у більшості не змогли визначити, за яку саме суму.

 

Однозначно засуджують продаж голосів 53% громадян, ще 32% респондентів загалом ставляться до цього негативно, але з розумінням – "усякі у людей бувають ситуації", а 10% ставляться до продажу голосів позитивно, як до "способу людям дещо заробити".

Чим молодші респонденти, тим більше серед них готових продати голос (16% серед наймолодших, віком до 30 років, і 8% серед найстарших, віком понад 60 років) і тим дорожче вони схильні очікувати за свій голос (понад 500 гривень – 32% серед молодих, готових продати свій голос і 15% серед найстарших).

Майже 10% населення зазначили, що на їхніх округах кандидати роздавали продуктові пайки та інші подарунки. Особливо виділяється столиця, де 40% киян зазначили, що такі "подарунки" від кандидатів мали місце.

Ставляться до цього позитивно і готові проголосувати за такого кандидата 5.5% населення (найбільше серед Партії регіонів – 9%), ще 32% ставляться до цього нейтрально – допомогу візьмуть, але на їхнє голосування це не вплине.

Однак 53% респондентів ставляться до подібної "допомоги" негативно, розцінюючи це як підкуп. Ці виборці і допомогу не візьмуть, і за цього кандидата не голосуватимуть.

*Усього було опитано 2043 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.

"Українська правда"

Просмотров: 296 | Добавил: AdvoKat | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: