УКРал - в тюрьму!

Главная » 2012 » Декабрь » 3 » Ювеліри із «Чорноморнафтогазу»
17:54
Ювеліри із «Чорноморнафтогазу»

«Чорноморнафтогаз» розповів, що болти, куплені в 80-160 разів дорожче від ринку, так і коштують. Бо вони із суперсталі. Насправді ж болти зі срібла коштували б дешевше…

Нарешті добра традиція цивілізованих стосунків з пресою докотилась і до «Чорноморнафтогазу». У відповідь на наше повідомлення про коштовні болти ми отримали не глухе роздратування чиновників, а цілком пристойну і офіційну відповідь від першого заступника голови правління – головного інженера Григорія Горобця.

Правда, лист до «Наших грошей» був надісланий досить специфічно: шляхом вивішування його на власному сайті. Але напевне у Криму вірили, що ноосфера нам підкаже туди зазирнути. Що, зрештою, і сталося. Щоправда, через кілька днів.

Загальний концепт «спростування» такий: ціни правильні, бо це не просто болти. Вони лише зовні схожі на звичайні. А насправді вони призначені для екстремальних умов, тому виготовлені з суперсталі. Звідси і космічні ціни.

Ну що ж. Ми, безумовно, тішимось, що «Чорноморнафтогаз» доробився до мегаболтів. Однак є все таки нюанс. Навіть кілька. Для того, аби про них розповісти, подамо «спростування» повністю. З нашими коментарями до кожного абзацу.

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» (далі-Товариство) за результатами конкурсних торгів уклало договір з ТОВ «Індекстрейд Україна» на поставку деталей для двигунів електростанцій, встановлених на морських стаціонарних платформах (категорія 34.30.1 «Вузли та деталі до двигунів внутрішнього згорання» Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97). Вказаний договір не передбачає постачання автозапчастин. Всі запасні частині відповідно до даного договору призначені для обслуговування газодизельних та газопоршневих електростанцій, що встановлені на морських стаціонарних платформах (МСП) та забезпечують безпосередньо їх безперебійну роботу.

У нашій новині ми написали слово «автозапчастини», оскільки майже вся номенклатура призначалась для двигунів ЯМЗ («Ярославський моторний завод»), які зазвичай використовуються на вантажівках. Однак «ЧНФ» абсолютно правий, ці деталі також підходять і двигунів, які встановлюються на дизельних електростанціях. А їх справді можна встановлювати на морських платформах.

Треба буде натякнути ярославцям, аби називали свої вироби – запчастини  для дизельних генераторів морських платформ. Водіям буде приємно. Але це так, до слова… Головне все-таки нижче.

Відносно відповідності запропонованих цін на зазначену закупівлю середньо ринковим повідомляємо, що відповідно до умов документації конкурсних торгів на закупівлю учасником-переможцем торгів ТОВ «Індекстрейд Україна» до укладання договору було надано експертний висновок Торгово-промислової палати Криму щодо визначення цін на ринках України на вузли та деталі до двигунів внутрішнього згорання необхідної специфікації. Так, згідно з вказаним висновком ціни за одиницю продукції – болт М14х1,5х35 310260-П29 можуть коливатися в межах 321,00 – 399,00 гривень з ПДВ, за болт М10х1х22 310122-П29 – в межах 120,00-150,00 грн., ключ торцевий 24 мм 200-3901578-Б2 – в межах 1230,00 – 1515,00 грн.. Запропонована ціна ТОВ «Індекстрейд Україна» за одиницю вищезазначеної продукції склала, відповідно: 391,50 грн. з ПДВ, 146,28 грн. з ПДВ та 1485,00 грн. з ПДВ, що не перевищує зазначених цінових меж, визначених проведеною ТПП Криму експертизою.

О! Ці улюблені нами експерти Кримської торгово-промислової палати! Уперше ми з ними зіткнулись під час «вишки Бойка». Тоді ці світочі надали «Чорноморнафтогазу» довідку про те, що бурова установка коштує  «від 355 до 410 млн доларів». Бо тоді така була концепція влади.  Згодом логіка «Нафтогазу» змінилась, і вишка почала коштувати $250 млн., а все решта – додаткові послуги. З довідкою торгово-промислової палати вийшло «якось невдобно», відтак її більше не піарили. Хоча правоохоронці могли би поцікавитись, підпис якого експерта  «ввів в оману контрольно-ревізійні органи». І чи не можна це трактувати як «попередню змову осіб».

Тим паче, довідки ТПП клепає часто. Прикриваючи, наприклад  тендерну корупцію в Євпаторії. Просто якось непомітно їм це робити вдається. Поки що. Будемо вважати, що ми теж не помітили, тим паче, що попереду – основне.

Слід зазначити, що у згаданій публікації на сайті «Наші гроші» наведена ціна на аналогічну продукцію, яка, можливо, використовується як автозапчастини, але не підходить для обслуговування газодизельних та газопоршневих електростанцій, що встановлені на морських стаціонарних платформах (МСП). Болти, гайки, шпильки та інші запасні частини для обладнання на МПС виготовляються зі спеціальної інструментальної сталі, оскільки морські виробничі об’єкти Товариства є об’єктами підвищеної небезпеки і для забезпечення їх ефективної та безперебійної експлуатації необхідна закупівля якісних матеріалів та комплектуючих. Відсутність продукції з такими технічними характеристиками може призвести до серйозних порушень дотримання техніки безпеки в морських умовах та в результаті до виникнення аварійної ситуації.

«ЧНФ» стверджує, що куплені болти – це просто щось неймовірне. Бо вони призначені для роботи в сурових морських умовах, а тому звичайна сталь їм не підходить.

Може, й так. Тільки у державних структур в Україні є один такий милий обов’язок: детально вказувати, що саме вони купують на тендерах. Якщо машину – то «Ланос» чи «Мерс», якщо ванну – то алюмінієву чи гідромасажну. Бо, якщо цього не робити, то можна купити, наприклад, яйця, а перевірці повідомити, що мались на увазі яйця Фаберже.

Окрім того, журналісти, на жаль, не мають змоги ознайомитись із тим, що ж насправді було поставлено. Та й ніхто не може. І якщо в документах вказано: «болти для двигуна внутрішнього згоряння «ЯМЗ», значить вони повинні бути і поставлені. А коштують вони рівно стільки, скільки ми написали.

Щоправда, «інструментальна сталь» нас зацікавила. Бо якось такі болти знайти у вільному продажі дуже важко, але «ЧНФ» десь знайшов.

Відтак ми ознайомились з цінами на просто інструментальну сталь. Одразу скажемо, що звичайна сталь для звичайних болтів може коштувати до 10 тис грн. за тону. Інструментальна сталь може коштувати 130 тис грн. за тону, тобто в 13 разів дорожче. Однак в нашій новині ми написали про два види болтів, тендерна ціна яких відрізнялась від ринкової в 80-160 разів!

Звідки береться ще один коефіцієнт, який піднімає ціну болтів ще на один порядок?

При цьому варто відзначити ще таке. Болти М14х1,5х35 «ЧНФ» придбав по 391,50 грн./шт. Маса одного такого болта – 140 грамів. Відтак болт коштує близько 2,8 гривні за грам, або 2 000 000 (два мільйони гривень за тону). Це майже вдвічі дорожче від срібла в банках – близько 1,6 гривень за грам. Може «ЧНФ» відразу замовив би золоті болти? Вони взагалі не ржавіють.

Ще одна недолугість. У нашій новині за браком часу ми порівняли з ринком ціни лише по трьом товарним позиціям. Це з 431 найменувань тендеру «ЧНФ». Взяли два види болтів і один торцевий ключ, які є простими для розуміння.

Однак з нами почали грати в «спеціальну інструментальну сталь», вимог щодо якої в конкурсній документації взагалі не було, і яка з’явилась у якості хоч якогось обґрунтування космічних цін лише зараз – в «спростуванні». Тому заглибимось в інші товарні позиції, які є менш знайомі широкому загалу, але вони виключають можливість використання спецсталі.

Навмання обираємо «Вимикач автоматичний ВА88-35 200 А з незалежним  розчеплювачем РН – 250/400», який «ЧНФ» купив по 7 395 грн. за штуку (209-а позиція в 12084M278213_АЦЗО_2). Шукаємо в відкритих джерелах і знаходимо наступне: 904 гривні за вимикач ВА88-35 200А і 216 гривень за розчеплювач РН – 250/400. В сумі це 1 120 гривні за комплект, який «ЧНФ» купив по 7 395 грн. За рахунок якої сталі взялась різниця в сім разів? Корпус виконано з платиновою позолотою з паладію? І чи взагалі десь бувають такі ціни навіть на суперінструментальну мегаспецталь? А ось і відповідь, оцініть.

Так, наприклад, на сайтах російських спеціалізованих виробників аналогічна продукція реалізовується за ціною від 10 до 30 дол. США за одиницю, що також підтверджується інформацією з відкритих джерел, хоча зазначена ціна не включає розмитнення та інші податки та збори.

Дуже хотілося б уточнень – на які це джерела посилається «ЧНФ»? Коли ми порівнюємо ціни то завжди ставимо гіперпосилання на «відкриті джерела», щоби нас можна було перевірити. Однак пан Горобець вирішив переконати нас таємничими «сайтами російських спеціалізованих виробників» та ще більш загадковими «відкритими джерелами».

Ми люди, знаєте – недовірливі. Доки не побачимо каталог із такими придуркуватими цінами – такими й залишимось. Бо так наступного разу «ЧНФ» зішлеться на каталог NASA із середніми цінами на болти для зорельотів. Там сталюка має бути ще кращою. Чи принаймні – дорожчою.

Таким чином, порівняння ціни, наведеної у статті на сайті «Наші гроші», не є об’єктивним та коректним.

Крім цього, звертаємо увагу, що відповідно до умов документації конкурсних торгів на закупівлю та укладеного договору якість товару підтверджується сертифікатами відповідності, свідоцтвами про визнання продукції тощо при поставці продукції на склад Товариства.

Абсолютно не маємо сумніву, що підтверджується. Особливо, якщо зважати на те, що в документації немає ані слова про інструментальну чи леговану сталь.

Таким чином, на підставі викладеного, закупівля товару у ТОВ «Індекстрейд Україна» Товариством була здійснена у відповідності з вимогами Закону за принципами відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, недискримінації учасників, об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів.

Вважаємо за доцільне, щоб Ви розмістили на сайті це спростування.

Виконуємо з неймовірною насолодою і щирою вдячністю за те, що «Чорноморнафтогаз» хоча б спробував пояснити журналістам їхню тупість на відміну від багатьох інших державних структур.

В подяку можемо зробити для «Чорноморнафтогазу»  одну інтелектуальну роботу. Оскільки ми вже викачали чинні прайси кількох виробників, то відтепер маємо ціни на всю номенклатуру, яку замовляв «ЧНФ» на цьому тендері. Можемо підрахувати і вивести загальну суму. Бо чого тільки не зробиш для рідної держави, її підприємств і її правоохоронних органів…

 

«Наші Гроші»

Просмотров: 324 | Добавил: AdvoKat | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: