УКРал - в тюрьму!

Главная » 2012 » Декабрь » 3 » Янукович нагодував корупціонерів мільярдами
17:55
Янукович нагодував корупціонерів мільярдами

Віктор Янукович, підписавши 29 листопада «єдапсівський» закон про біометричні паспорти, віддав тисячам чиновників щонайменше півмільярда на щорічний розпил.

Одразу зазначимо – жодного слова про ЄДАПС. І не про скандальні біометричні паспорти та гроші, які отримає ЄДАПС на цій монопольці.

Мова піде про три коротенькі речення, які хитромудрі дядьки запхали в прикінцеві положення закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр».

Ці три речення забирають з бюджету щонайменше 540 млн грн. на рік і віддають їх чиновникам для розпилу. Саме таку суму було прописано в бюджеті-2012.

Офіційно ці поправки звучать так: у Бюджетному кодексі України а) у частині першій статті 2 пункт 15 після слів «як плата за надання послуг» доповнити словами «(включаючи плату за надання адміністративних послуг)»; у пункті 23 слова «плату за надання адміністративних послуг» виключити; б) абзац третій частини четвертої статті 13 після слів «надходження від плати за послуги» доповнити словами «(включаючи плату за надання адміністративних послуг)».

Людською мовою це означає наступне: гроші, які держустанови отримують у вигляді плати від громадян та підприємств  за адміністративні послуги, визначити власними грошами цих держустанов і більше не вважати їх доходами державного бюджету. Крапка.

А менш ніж рік тому голова держслужби по дерегуляції та розвитку підприємництва Михайло Бродський в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» пишався тим, що вперше за роки незалежності ці гроші вдастся зробити бюджетними.

«Багато років наша держава вела війну з адміністративними послугами. Вірніше, з тією корупційною схемою, коли державне міністерство або відомство створює підприємство, що надає держпослуги, плата за які надходить на рахунок цього підприємства, а не до бюджету. І витрачає держпідприємство гроші без бюджетного контролю, як йому заманеться. Так у нас відбувається, наприклад, із паспортами, з голограмами ЄДАПСа. Це основна корупційна схема в державі. Будь-які дозволи і довідки чиновники воліють видавати через держпідприємства, які беруть із людей величезні гроші за те, що держава має видавати за законом!», – говорив Бродський, не шкодуючи гарних слів для президента Віктора Януковича: «Усі гроші держпідприємств мають прямо йти до бюджету, а рахунки держпідприємств мають бути не в комерційних банках, а виключно в Держказначействі. Гадаю, це справжнє досягнення команди Януковича, яке принесе велику користь країні».

Ага, принесе, так.

Тепер, коли Янукович особисто підписав закон, який геть нівелює благі наміри, маємо голий факт. Гроші за адмінпослуги залишаться чиновникам на містах, які не муситимуть здавати їх до державної скарбниці. А зможуть витрачати на свій – майже не регламентований законом – розсуд.

Додайте до того, що всі ці держпідприємства  цього року виключили з Закону про держзакупівлі – і покращення для чиновників набере приємних рис.

Хочеш купити «мерседес» для «покращення умов роботи»? Жодних проблем. Придбати консалтингові послуги за мільйон для поліпшення свого розуміння, як з дерев опадає листя, – ю а велка. Премію коханці, яка не покладаючи рук понаднормово трудиться секретаркою? Це – взагалі святе.

А звичайному споживачу адмінпослуг тільки і залишається це все оплачувати. Чи то у вигляді захмарної плати за паспорти ЄДАПСу, чи за довідки СЕС, чи плати за водійські посвідчення, чи щось там в ЖЕКу, чи ще в якійсь конторі, яка видає якісь довідки за гроші, не маючи жодних на те повноважень.

Тож наведемо наостанок золоті слова Михайла Бродського з того ж інтерв’ю, що вийшло в світ 2 січня цього року:

«Тільки вдумайтеся — згідно з матеріалами ревізії Кабміну встановлено, що в Україні діють 53 ТИСЯЧІ регуляторних актів, виданих органами влади всіх рівнів. Із них повністю відповідають законодавству України… 18! ВІСІМНАДЦЯТЬ! Це основа корупції, яка працює за будь-якої влади та за будь-якого режиму!», – лементував Бродський.

«І я впевнений, у державі є воля, щоб цю систему ліквідувати. Президент вніс до парламенту закон про адміністративні послуги, де скромно прописано один маленький рядок: усі гроші за адмінпослуги — до бюджету. Закон мають ухвалити на наступній сесії. Гадаю, він набуде чинності з 1 червня 2012 року. Повірте — далі ці адмінпослуги ми «зачистимо» тільки так! (клацає пальцями)», – обіцяв Бродський.

Ну, що сказати… Хіба що згадати стандартне формулювання про ефективність клацання у великій Сім’ї.

 

Юрій Ніколов, «Наші Гроші»

Просмотров: 593 | Добавил: AdvoKat | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: